فروش زرشک پفکی در مصلی مشهد

در مشهد بازار فروش زرشک پفکی و انواع دیگر  زرشک به صورت عمده  مصلی پایین خیابان مشهد است. برای مثال بازار حافظ یکی از بازارهای اصلی منطقه مصلی پایین خیابان است. در طبقه همکف  بازار حافظ  کلی فروشی های  مواد غذایی ، خشکبار ، مواد شوینده و بهداشتی  قرار دارد.

مصلی پایین خیابان مشهد – بورس زرشک

مصلی مشهد در کنار بلوار مصلی قرار دارد و به فاصله یک کیلومتری از ضلع شرقی پایین خیابان قرار دارد. بورس خرید و فروش عمده زرشک در خیابان اصلی مصلی است. اگر در تهران باشید و خیابان مولوی که بورس عمده فروشان مواد غدایی است را دیده باشید، به این خیابان شباهت دارد.

بسیاری از مغازه داران و صاحبان سوپر مارکت ها،  بخشی از خرید خود را از این خیابان و بازار انجام می دهند. چون قیمت این راسته خیابان به خاطر عمده فروشی ازران تر از بازار ها و مغاز های خود مشهد است.

حتی بعضی از خانواه ها نیز خرید کلی خود را از اینجا انجام می دهند تا بتوانند مایحتاج مورد نیاز خود را با قیمت کمتر تهیه کنند. البته تجارت نوین و شرکت های پخش رقیبی برای این کسب و کار های سنتی می باشند. چرا که اکنون حتی بعضی از کارخانه ها نیز خود سیستم پخش مستقیم به فروشنده های خرد را دارند.

فروش زرشک پفکی در مصلی

انواع زرشک خشک قرمز

زرشک  تازه نیز همچون کشمش آفتابی تاکستان به خاطر شیوه خشک کردنش با دو مدل اصلی به بازار ارایه می گردد.  البته مدل سومی نیز وجود دارد که ترکیب این دو مدل زرشک خشک است. این سه نوع شامل موارد زیر است:

 • زرشک خشک قرمز پفکی (Puffy Dried Barberry)
 • زرشک خشک قرمز دانه اناری(Anari Dried Barberry)
 • زرشکک خشک قرمز زیرتالاری (mixed Dried Barberry)

خرید زرشک پفکی

زرشک مرغوب خشک پفکی

زرشک پفکی مرغوب ترین نوع زرشک است و خشک کردن آن پروسه طولانیی است و گاهی حتی شش ماه طول می کشد که خشک شود.  قیمت زرشک پفکی نیز طبیعتا گرانتر بوده . البته خود زرشک پفکی نیز گرید بندی می شود. این گرید ها به عوامل زیر بستگی دارد:

 • میزان یکدست بودن  زرشک پفکی – برای درصد مخلوطی زرشک دانه اناری آن به صفر نزدیک باشد
 • رنگ شفاف و درخشان زرشک
 • مزه ترش و شیرین زرشک – برخی از نمونه های زرشک تلخ یا بیش از حد ترش می باشند
 • اندازه دانه های زرشک
 • عاری از هر گونه آلودگی خارجی چون خاک باشد
 • عاری از شاخه و برگ درختچه زرشک باشد

خرید زرشک مرغوب

زرشک خشک قرمز دانه اناری

زرشک دانه اناری در آفتاب خشک می شود و  دو تا سه هفته تولید زرشک خشک دانه اناری از زرشک تازه زمان می برد.قیمت زرشک دانه اناری نسبت به زرشک پفکی چهار تا پنج هزار تومان  ارزان تر است.

مهمترین عواملی که بر کیفیت زرشک دانه اناری تاثیر می گذارند عبارتند از:

 1. خاک داشتن دانه ها. چرا که زرشک دانه اناری بر روی سطوح صاف یا پشت بام  های گلی تولید می شود و از این رو مستعد زرشک دانه اناری مستعد خاک دار بودن است.
 2. از دیگر عوامل موثر بر کیفیت زرشک آب و هواست. چون در فصل پاییز زرشک محصول می دهد احتمال اینکه در حین خشک شذن باران ببارد زیاد است و بارانی که به زرشک در حال خشک شدن می خورد باعث تیره شدن رنگ زرشک می شود و از این رو کیفیت آن پایین می آید.

خرید زرشک دانه اناری

 

زرشک خشک قرمز زیر تالاری

زرشک پفکی بر روی تالارهای چوپی و فلزی خشک می شود. در حین فرایند خشک شدن، گاهی دانه های زرشک از شاخه ها جدامی شوند و بر روی زمین میریزند. این  زرشک خشک،  ترکیبی از زرشک خشک پفکی و زرشک خشک دانه اناری خواهد بود که اصطلاحا به آن زرشک زیر تالاری نیز می گویند. کیفیت و قیمت زرشک زیر تالاری بین دو مدل زرشک پفکی و دانه اناری است.

خرید و فروش زرشک پفکی در مصلی مشهد

همان طور که در اول این پست نیز اشاره شد،خرید و فروش زرشک پفکی ، فروش و خرید زرشک دانه اناری در مصلی مشهد به صورت عمده انجام می شود. اما در واقع مصلی مشهد محل خرید زرشک پفکی و زرشک دانه اناری نیز است.  چرا که به خاطر نزدیکی مشهد به خراسان جنوبی برخی از کشاورزان تصمیم می گیرند فروش زرشک پفکی و دانه اناری تولیدی خود را مستقیم به عده بگیرند و آن را به مشهد می آورند.

با وجود همه هزینه هایی که این کشاورزان می کنند متاسفانه گاهی بخاطر فروش نرفتن زرشک با قیمت مناسب، مجبورند آن را حتی زیر قیمت بازار نیز می فروشند. چرا که نمی توانند ان را دوباره به بیرجند و قاینات برگردانند.  این موارد برای بنکداران مانند شکار محسوب می شوند. چرا که در این موارد با زیر قیمت بازار زرشک می خرند و به راحتی می توانند آن را به فروش برسانند.

 

فروش زرشک پفکی آبرام -مربای زرشک آبرام

ما در بازرگانی آتما به طور تخصصی و حرفه ای رو انواع زرشک همچون زرشک پفکی قائنات و فراورده های زرشک چون کنسانتره و مربای زرشک فعالیت داریم. چنانچه قصد خرید زرشک صادراتی و سایر انواع زرشک برای مصارف داخلی و بسته بندی را دارید و یا حتی نیاز به مشاوره در زمینه خرید زرشک خشک  دارید با ما ارتباط بگیرید و لیست قیمت انواع زرشک را بخواهید.

فروش زرشک پفکی آبرام -مربای زرشک آبرام

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما