فروش زرشک
دوشنبه , ۲۱ مهر ۱۳۹۹
خانه / زرشک پفکی / قیمت زرشک پفکی صادراتی

قیمت زرشک پفکی صادراتی

زرشک پفکی صادراتی چه زرشکی است؟ و قیمت زرشک پفکی صادراتی چند است؟ این ها سوالاتی است که در اینجا تلاس می کنیم به آن ها پاسخی مناسب بدهیم دهیم. در ابتدا  این مبحث در مورد زرشک قرمز خوراکی و همچنین موانع تولید، خواص زرشک و فرآورده های زرشک صحبت می کنیم و در انتها در مورد صادرات و قیمت زرشک اطلاعات مفصلی ارایه خواهیم داد.

قیمت زرشک

انواع زرشک خوراکی ایران

زرشک بی دانه قرمز یا همان زرشک پلویی و زرشک سیاه ( دانه دار و بی دانه)، از اقسام گونه خوراکی زرشک هستند. زرشک محصولی است که بیشتر در ایران تولید میشود. کشور ما ایران، تولید کننده بیش از ۹۵ % زرشک مورد نیاز بازار جهانی است. سهم منطقه خراسان جنوبی از این رقم تولید در حدود ۹۸% زرشک تولید شده در ایران است. در این منطقه بیش از پانزده هزار هکتار از اراضی کشاورزی اختصاص به باغات زرشک دارد. خرید نهال زرشک را می توان هم از کشاورزان داشت و هم اینکه وب سایت هایی هستند که عرضه آنلاین زرشک دارند.

خرید زرشک بیرجند

البته لازم است بدانید زرشک محصولی است که در کشورهای دیگر بخصوص کشورهای اروپایی و آمریکایی کمتر شناخته شده است. برخلاف ما ایرانیان که طعم و مزه ترش و ملس این میوه را میپسندیم، ذائقه بیشتر مردم دنیا تا حدودی شیرین پسند است. ضمن اینکه در آشپزی ایرانی، زرشک مورد مصرف بسیاری دارد. در حالیکه در آشپزی دیگر مناطق دنیا تا کنون استفاده خاصی از زرشک نشده و هنوز نتوانسته جایگاه خود را بیابد.

برای شناساندن هر چه بیشتر و بهتر این محصول، ایده بهتر آن است که از محصولات فرآوری شده و آماده مصرف مانند کنسانتره زرشک و یا مربای زرشک  شود. امید است زرشک نیز چون زعفران بتواند در آینده ای نزدیک جایگاه خود را در آشپزی روز دنیا پیدا کند. و محلی برای ارز آوری بیشتر برای کشور و همچنین بهبود وضعیت اقتصادی کشاورزان این محصول باشد. قیمت روز زرشک و زعفران معمولا در خراسان جنوبی تعیین می شود. 

در صورت تمایل به خرید کنسانتره زرشک و همینطور خرید مربای زرشک به منظور صادرات دارید با ما در ارتباط باشید. همچنین برای اطلاع از قیمت زرشک پفکی و قیمت زرشک دانه اناری و اخرین حراج های این مرکز ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. 

موانع تولید زرشک

یکی از مشکلاتی که اکثر باغداران زرشک با آن مواجه هستند مشکل کم آبی است. تحقیقات و تجربه نشان داده که راندمان تولید در باغاتی که آبیاری بیشتری دارند رقم بسیار قابل توجهی است. این رقم گاهی حتی به پنج برابر هم میرسد. این موضوع لزوم استفاده از روشهای جدید آبیاری را بیش از پیش روشن می سازد. در صورت بکار گیری این روشها میتوان گامی بزرگ در جهت رشد اقتصادی مردم این منطقه و توسعه نیروی انسانی فعال در این حوزه کرد. در نتیجه از تغییر شغل کشاورزان به دلیل کاهش میزان تولید جلوگیری به عمل آورد.

خواص زرشک (Barberry Benefits)

زرشک میوه ای پرخاصیت است و ارزش غذایی و دارویی بسیار زیادی دارد. تقریبا از تمامی بخشهای این گیاه از میوه گرفته تا ریشه میتوان استفاده کرد. در ادامه توضیحی کوتاه در رابطه با ترکیبات موجود در بخشهای مختلف زرشک و بعضی از موارد استفاده بیشمار آن میدهیم.

  • گل زرشک: در اواخر بهار درختچه زرشک به گل مینشیند. گل زرشک حاوی ماده آلکالوئید اکسی اکانتین است
  • برگ زرشک: در فصل گل دادن درختچه برگ این گیاه را میتوان چید. برگ زرشک حاوی ماده آلکالوئید بربرین است و اثر درمانی و خاصیت دارویی دارد. از آن برای قطع خونریزی استفاده می شود.
  • پوست ساقه زرشک: پوست ساقه درختچه زرشک حاوی ماده بربرین، بربامین و اکسی اکانتین بوده خاصیت ضد عفونی کنندگی و ضد انگلی دارد.
  • ریشه زرشک: ماده اصلی موجود در گیاه زرشک ماده بربرین است که در ریشه آن به وفور یافت می شود و خواص درمانی بیشماری دارد. در درمان امراض کبدی، بند آوردن خونریزی و درمان بعضی از مشکلات چشم به کار برده میشود.

قیمت زرشک

البته لازم است یادآوری کنیم استفاده از هر داروی گیاهی مستلزم مشورت با پزشک متخصص است و نباید هیچ دارویی را بدون نظر کارشناسی مصرف کرد. خواص زرشک آبی با خواص زرشک قرمز تفاوت هایی دارد. این روز ها که بسیاری از مردم درگیر کبد چرب و چاقی هستند برخی از متخصصان از خواص زرشک برای لاغری و کبد چرب بسیار صحبت می کنند. 

مصارف و فرآورده های زرشک  (Barberry Products)

همانطور که میدانید زرشک موارد مصرف فراوانی نزد ما ایرانیان دارد. در ادامه به چند مورد مهم از مصارف این محصول اشاره می کنیم.

  • آشپزی ایرانی

در بین نام غذاهای ایرانی برای مثال زرشک پلو با مرغ جایگاه و هویتی دارد که بدون نام زرشک تعریفش بی اصالت است. در آشپزی ایرانی همچنین  برای تهیه  دلمه – ته چین – کوکو – کوفته – آش- سالاد – کیک و دسر- مربا- مارمالاد- خمیر زرشک و… استفاده میشود.

  • نوشیدنیها

در تهیه دم نوش- انواع شربت ( به تنهایی یا میکس شده با سایر آبمیوه ها) افشره زرشک- سکنجبین زرشک و آب زرشک 

از جمله فرآورده های زرشک می توان به کنسانتره زرشک اشاره نمود کی پایه آب میوه و شربت زرشک است. ژله، آب نبات، مشروبات ب بسیاری دیگر که در شکل زیر می بینید از فرآورده های دیگر زرشک می باشند.

آب زرشک (Barberry Juice)

هر چند آب زرشک قرمز از آب زرشک سیاه کمتر در بازار مرسوم است. اما طرفداران خود را نیز دارد. برخی از ذائقه ها طعم بسیار ترش را نمی پسندند.  طرز تهیه آب زرشک بسیار ساده است. با یک سرچ کوچک در اینترنت شیوه گرفتن آب زرشک را می یابید.

صادرات چیست؟

صادرات به مفهوم کلی ارسال یک کالا از منطقه ای به منطقه دیگر چه در داخل و چه در خارج کشور است. ولی به طور معمول و عامیانه صادرات یک کالا به مفهوم عبور از مرز گمرکی کشور با رعایت کامل قوانین مربوطه و صدور آن به کشورهای دیگر است. با توجه به اینکه بعضی کشورهای دیگر دنیا متقاضی زرشک هستند بخشی از تولید زرشک به صادرات زرشک اختصاص پیدا میکند.  

صادرات زرشک ایران

ظرفیت تولید سالیانه زرشک در استان خراسان جنوبی در حدودبیست هزار تن است و همانطور که میدانیم عمده تولید زرشک در خراسان جنوبی است. بیشتر سهم تولید زرشک کشور به این استان اختصاص دارد. زرشک محصولی است بومی کشور ایران بوده و همانطور که قبلا هم اشاره کردیم ایران بزرگترین تولیدکننده زرشک دنیاست. این انحصار محصول میتواند امتیازی برای کشور ما باشد. اما به دلیل آشنایی بسیار کم مردم دیگر مناطق دنیا با این میوه، متاسفانه صادرات زرشک ایران  بخش کوچکی از تولید را شامل میشود و از چند صد تن تجاوز نمیکند.

Barberry export

قیمت زرشک خشک

قیمت زرشک خشک ( Dried Barberry Price) به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟ مانند سایر موارد در ایران قیمت زرشک به روز بستگی دارد. زررشک به دو گونه زرشک خشک و زرشک تازه (Fresh Barberry) در بازار یافت می شود. در سال ۹۷ قیمت زرشک همواره صعودی بود پابه پای قیمت ارز و قیمت خودرو ، قیمت زرشک نیز افزایش پیدا کرد. جالب است بدانید که در مقطعی دیگر ارز و قیمت پراید افزایشی نداشتند اما در مورد زرشک داستان همواره متفاوت بود و تقریبا هیچ ماهی بدون افزایش قیمت نبوده است.

قیمت زرشک خشک پلویی

قیمت زرشک ۹۸

قیمت زرشک ۹۸ در اوایل سال نو (فروردین و اردیبهشت) از قیمت زرشک سال ۹۷ مستثنی نبود. و حتی گوی سبقت را از سال ۹۷ نیز در افزایش قیمت ربود. و در عرض ۲ ماه اول سال ۹۸ افزایش قیمت تا ۶۰ درصدی را نیز داشت. فردا ماه رمضان در ایران شروع می شود شاید این ماه نویدی باشد بر ارزانتر شدن قیمت زرشک. چراکه در بیشتر جنبه های بازار همواره در این ماه رکودی  حاکم  است.

خرید زرشک

زرشک در دسته خشکبار قرار می گیرد. هر چند معمولا همراه زعفران خود هویت مستقل دارد. زرشک در بازار عمده فروشی به سه روش فروخته می شود.

  • خرید سنتی زرشک به صورت عمده
  • خرید  اینترنتی زِرشک به صورت عمده
  • خرید اینترنتی -سنتی زرشک به صورت عمده: در مجموعه آبرام فروش زرشک به این شیوه انجام می گردد.

زرشک پفکی

پیش از پرداختن به نوع و قیمت زرشک صادراتی لازم میبینیم که ابتدا در مورد زرشک پفکی کمی بدانیم. در بازار تجاری زرشک بسیار  واژه زرشک پفکی را می شنویم. سوال اینست که زرشک پفکی چیست؟ اگر به پست    مرجعه کنید در مورد زرشک پفکی و دانه اناری (شیوه تولید و شیوه برداشت و خشک کردن)  توضیحات مفصل ارایه کرده ایم. اگر حوصله و صبر خوانده مطلب و مقاله ندارید به پادکست زیر گوش دهید و به طور خلاصه در مورد تفاوت زرشک دانه اناری و  پفکی اطلاعات پایه بدست آورید.

قیمت زرشک پفکی در تهران

قیمت زرشک پفکی و دانه اناری جدا از مکان خرید زرشک به پارامتر خرید زرشک فله یا بسته بندی و همچنین به خرید عمده زرشک یا خرید جزیی زرشک بستگی دارد. در تهران خرید زرشک پفکی به صورت سنتی در بازار های سنتی چون بازار بزرگ (Grand Bazaar)، بازار مولوی، بازار تجریش و بازار انبار نفت انجام می شود.  در مجموعه آبرام قیمت زرشک پفکی و دانه اناری به صورت عمده نسبت به شهرهای خراسان جنوبی تفاوتی ندارد که علل این امر را قبلا توضیح داده ایم.

قیمت زرشک پفکی

قیمت زرشک پفکی صادراتی

حال این سوال پیش می آید که چه نوع زرشکی مناسب صادرات است؟

زرشک صادراتی  (Barberry for export) معمولا باید دارای ویژگیهای خاصی باشد تا مطلوب بازارهای جهانی گردد. زرشک مخصوص صادرات از بهترین و باکیفیت ترین نوع زرشک انتخاب میشود. زرشک پفکی صادراتی که دارای دانه های درشتتر و یک دستتری باشد مناسب برای این منظور است. همچنین بهتر است از زرشک ارگانیک که بیشتر مورد توجه بازار جهانی است انتخاب شود. هرچند برخی از تجار و صادرکنندگان که از مشتریان ما هستند، صادرات زرشک دانه اناری دارند. 

اکنون به این سوال می رسیم که قیمت زرشک پفکی و دانه اناری صادراتی چند است. چون زرشک صادراتی از با کیفیت تر از زرشک مصرف شده در داخل کشور است، معمولا قیمت آن کمی بالاتر است که این تفاوت قیمت به ۲ الی ۳ هزار تومان می رسد. 

صادرات زرشک به آلمان 

آلمان (Germany) از جمله کشورهایی است که به آن زرشک ایران صادر می شود. بر اساس آمار رسمی، آلمان در بین کشورهای دیگر اروپایی بیشترین سهم واردات زرشک از ایران را دارد. در آلمان حدود سیصد هزار ایرانی و ۵۰۰ هزار پارسی زبان ( افغانی و تاجیک) زندگی میکنند و با زرشک آشنایی کامل دارند. در اکثر فروشگاهها و سوپرمارکتهای ایرانی و افغانی در شهرهای مختلف آلمان، زرشک بسته بندی شده را میتوان یافت. بنابراین شاید بتوان گفت بیشترین حجم زرشک وارداتی کشور آلمان به مصرف خانگی این محصول اختصاص پیدا میکند.

قیمت زرشک خشک در آمازون برای یک پک  ۳۵۰ گرمی، ۱۵ دلار آمریکا است. یعنی قیمت هر کیلو زرشک پفکی بیش از ۴۰ دلار است.   البته قیمت زرشک بسته بندی شده در سوپر مارکت های  ایرانی خارج از کشور و از جمله آلمان با قیمت ارزان تر به فروش می رسد. 

  جهت خرید، فروش و مشاوره انواع زرشک و فراورده های زرشک چون مربای زرشک (Barberry jam)، کنسانتره زرشک (Barberry Concentrate)و غیره به ما زنگ بزنید یا در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.  
مدیریت فروش: شادمان
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122980199
شماره تلفن ثابت: 02186046255
آدرس کانال: barberry_abram@
پست الکترونیکی: info@abramfood.com
آدرس دفتر: تهران، یوسف آباد، خیابان ۱۲، پلاک ۲۸

مطلب پیشنهادی

فروش زرشک پفکی مرغوب

فروش زرشک پفکی در مصلی مشهد

در مشهد بازار فروش زرشک پفکی و انواع دیگر  زرشک به صورت عمده  مصلی پایین …

کانال تلگرام